átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Magyar

Induló osztályok kötelező olvasmányai

Kötelező olvasmányok hetedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa

Szabó Magda: Abigél

Jules Verne: Kétévi vakáció

 

Kötelező olvasmányok kilencedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Homérosz: Iliász és Odüsszeia (részletek a szöveggyűjteményből)

Szophoklész: Antigoné

Biblia (Ószövetség – részletek a szöveggyűjteményből, Újszövetség – Máté evangéliuma)

Dante Alighieri: Isteni színjáték (Pokol)

Boccaccio, Giovanni: Dekameron (öt novella)

Shakespeare, William: Rómeó és Júlia, Hamlet

Aktuális eredmények

  • magyar nyelv - Szép magyar beszéd

    városi 3. helyen végzett

    Gergely Hunor (11. C)

    Felkészítő: Pólik Magdolna

     
  • magyar nyelv - Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

    megyei 56. helyen végzett

    Csutak András (7.B)

    Felkészítők: Szabó Noémi, Dr. Vékony Katalin

     
  • magyar nyelv - Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

    megyei 34. helyen végzett

    Leitner-Takács Bende (8.B)

    Felkészítő: Pólik Magdolna

     
  • magyar nyelv - Arany - tollal, költőszóval- helyesírási verseny

    megyei 2. helyen végzett

    Fehér Aisa (7.B)

    Felkészítő: Dr. Vékony Katalin

     
  • magyar nyelv - Arany - tollal, költőszóval- helyesírási verseny

    megyei 1. helyen végzett

    Leitner-Takács Bende (8. B)

    Felkészítő: Pólik Magdolna

     
  • irodalom - Miskolci Kulturális Központ által szervezett szavalóverseny

    városi 2. helyen végzett

    Lakatos Györgyi Lizett (10.D)

    Felkészítő: Berényi Andrea

     
  • irodalom - József Attila- szavalóverseny

    megyei 1. helyen végzett

    Zsova Levente (12.C)

    Felkészítő: Dr. Vékony Katalin

     
  • irodalom - Fedorka-sosevolt szavalóverseny

    országos 1. helyen végzett

    Mikó Petra (8.B)

    Felkészítő: Pólik Magdolna

     
  • irodalom - Arany János Irodalmi Verseny

    országos 26. helyen végzett

    Rácz Kata (10.B)

    Felkészítő: Pólik Magdolna

     
  • Szilágyi Angol Nyelvi Tesztmegoldó verseny

    megyei 5. helyen végzett

    Gulyás Péter (8.B)

    Felkészítők: Szalontainé Batta Barbara, Cseke-Tímár Enikő

     

Gratulálunk!