átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

A titkárság ügyintézési rendje

Hétfő - Csütörtök
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
14:30 - 15:30
 
Péntek
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00

2016.11.18.


H
étfő - csütörtök:

Felvételi eredmények 2017

A Földes Ferenc Gimnázium központi írásbeli felvételi vizsga eredményei:


4-5 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

6 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

2017.01.24.

 

Felvételi 2017

Kedves Felvételizők, Tisztelt Szülők!

A középiskolába jelentkező nyolcadik évfolyamos diákok 2017. január 21-én, szombaton 10 órakor írják a központi írásbeli felvételi vizsgát. A felvételi vizsgán egy anyanyelvi és egy logikai feladatlapot kell megoldaniuk a jelentkezőknek.

A megoldás időtartama 45-45 perc.

A vizsga időrendje:           10.00-10.45              az anyanyelvi feladatlap megoldása

10.45-11.00              szünet

11.00-11.45             a logikai feladatlap megoldása

A feladatlapok megoldásához a tanulók csak íróeszközt és vonalzót használhatnak! A rajzokat készíthetik ceruzával, de a megoldásokat csak tollal írhatják.

Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy az épület földszintjén várakozzanak, és a szünetben se menjenek föl gyermekeikhez az emeletre. Természetesen a diákok a szünetben megkereshetik szüleiket.

Az írásbeli vizsga eredményéről 2017. január 24-én, kedden 8.00 órától érdeklődhetnek. A személyiségi jogok tiszteletben tartása érdekében a felvételizők listáját nem függeszthetjük ki, de az iskola honlapján minden felvételiző megtekintheti a saját pontszámát.

Természetesen a vizsga eredményéről az iskola titkárságán személyesen és telefonon is érdeklődhetnek.

Az írásbeli dolgozatokat kizárólag 2017. január 25-én (szerdán) 8 és 16 óra között tekinthetik meg a szülők és a diákok. Az értékelő lapokat ugyanettől a naptól kezdve vehetik át munkaidőben az iskola titkárságán.

Az értékelő lapokat legkésőbb 2017. február 03-ig vehetik át.

A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételt tehet 2017. január 26. (csütörtök) 16 óráig.

Felhívjuk a figyelmüket, hogy az értékelő lap másolatát csatolniuk kell minden jelentkezési lapjukhoz.

Az iskolákba való jelentkezés határideje 2017. február 15., amelyet a középiskolába jelentkezők számára rendszeresített jelentkezési lapok kitöltésével és beadásával tehetnek meg.

A jelentkezéssel kapcsolatos minden információt megtalálnak az alábbi címen:

http://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/2016_2017beiskolazas

A tagozatos szaktárgyi szóbeli vizsgákra az alábbi időpontokban kerül sor:

 

a biológia tagozatra, a kémia tagozatra jelentkezők számára

2017. február 25. (szombat) 8 óra;

     a nyelvi előkészítőre, a speciális matematika tagozatra, és a fizika tagozatra jelentkezők számára        2017. március 04. (szombat) 8 óra.

Bármilyen kérdésükkel forduljanak az igazgatósághoz, készségesen állunk a rendelkezésükre.

Sok sikert, eredményes felvételit kívánunk!

  

 Kedves Felvételizők, Tisztelt Szülők!

A hat évfolyamos gimnáziumi képzésre jelentkező diákok 2017. január 21-én, szombaton 10 órakor írják a központi írásbeli felvételi vizsgát. A felvételi vizsgán egy anyanyelvi és egy logikai feladatlapot kell megoldaniuk a jelentkezőknek.

 A megoldás időtartama 45-45 perc.

 A vizsga időrendje:      10.00-10.45         az anyanyelvi feladatlap megoldása

10.45-11.00         szünet

11.00-11.45         a logikai feladatlap megoldása

 

A feladatlapok megoldásához a tanulók csak íróeszközt és vonalzót használhatnak! A rajzokat készíthetik ceruzával, de a megoldásokat csak tollal.

 Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy az épület földszintjén várakozzanak, és a szünetben se menjenek föl gyermekeikhez az emeletre. Természetesen a diákok a szünetben megkereshetik szüleiket.

 Az írásbeli vizsga eredményéről 2017. január 24-én, kedden 8 órától érdeklődhetnek. A személyiségi jogok tiszteletben tartása érdekében a felvételizők listáját nem függeszthetjük ki, de az iskola honlapján minden felvételiző megtekintheti a saját pontszámát.

 Természetesen a vizsga eredményéről az iskola titkárságán személyesen és telefonon is érdeklődhetnek.

 Az írásbeli dolgozatokat kizárólag 2017. január 25-én (szerdán) 8 és 16 óra között tekinthetik meg a szülők és a diákok. Az értékelő lapokat ugyanettől a naptól kezdve vehetik át munkaidőben az iskola titkárságán.

 Az értékelő lapokat legkésőbb 2017. február 03-ig vehetik át.

 A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételt tehet 2017. január 26. (csütörtök) 16 óráig.

 Felhívjuk a figyelmüket, hogy az értékelő lap másolatát csatolniuk kell minden jelentkezési lapjukhoz.

 Az iskolákba való jelentkezés határideje 2017. február 15., amelyet a jelentkezési lap kitöltésével és beadásával tehetnek meg. A jelentkezési lapot a szülő közvetlenül is elküldheti, tehát nem föltétlenül szükséges hitelesíteni az általános iskolával.

 A jelentkezéssel kapcsolatos minden információt megtalálnak az alábbi címen:

 http://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/2016_2017beiskolazas

A szóbeli vizsga időpontja (mindkét tagozaton): 2017. február 25. (szombat) 8 óra.

 A szóbeli vizsga matematikából és anyanyelvből lesz mindkét tagozaton. Aki a jelentkezési lapon mindkét tagozatot megjelöli, annak sem kell kétszer szóbeliznie, hanem a matematika szóbelijén a matematika tagozatra vonatkozóan többletkérdéseket kap.

Bármilyen kérdésükkel forduljanak az igazgatósághoz, készségesen állunk a rendelkezésükre.

 Sok sikert, eredményes felvételit kívánunk!

2017.01.19.

 

Az Árokszállásy verseny döntőjének időpontja megváltozott

Az Árokszállásy verseny döntőjének időpontja megváltozott: 2017. február 17-18.


2017.01.06.

Kiváló eredmény a Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen 2016

 

Gáspár Attila (11. H osztályos tanuló) II. díjat szerzett a Bolyai János Matematikai Társulat által szervezett Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen.

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Gulyás Tibor, Kovács Attiláné, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor.

Szívből gratulálunk!

2016.12.30.

 

OKTV továbbjutók 2016-2017

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Bővebben ...

 2016.12.19.

 

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Előrehozott angol érettségire jelentkezők figyelem!

Az írásbeli záróvizsgák időpontjai és követelményei a következők:

11.évfolyamos tananyag: Tenses, Passive, Conditionals, Gerund, Infinitive, Question tags, Auxiliaries.

       2017. január 23-a, hétfő, 14.30-tól.

12.évfolyamos tananyag: Reading comprehension, Use of English

       2017. január 26-a, csütörtök, 14.30-tól.

A szóbeli témaköröket és annak időpontját mindenki egyeztesse a saját szaktanárával.

A záróvizsgára jelentkezés a szaktanároknál történik, határidő a téli szünet után, 2017. január 6-a, péntek.

2016.12.14.

Szentesi Csilla SZENT-GYÖRGYI VEZETŐ TANÁR

 

2016.11.30.

EUROSCOLA 2016 Strasbourg

http://euroscola.hu/2016/11/23/az-euroscola-jatek-20162017-tanevenek-oszi-versenyidoszakaban-a-kovetkezo-iskolak-nyertek-euroscola-utat/

Az Európai Parlament magyarországi Tájékoztatási Irodája által szervezett Euroscola-játék 2016. őszi versenyidőszakában iskolánk csapata (KÖTELES ÁDÁM 12.C, PETRIK ESZTER 12.H, PÉTER GÁBOR 11.C, SERES MÁRK 12.C, SOMOSI FANNI 11.H és SZABADFALVI DÁNIEL 12.H, felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara) iskolánk 24 tanulója számára újabb részvételi lehetőséget nyert a 2017. február 17-én Strasbourgban megrendezésre kerülő EUROSCOLA napra.

A strasbourgi eseményen a kiutazó diákok egy egész napos program keretében az Európai Parlament plenáris üléstermében mérhetik össze tudásukat a többi 27 uniós tagállamból érkező középiskolás fiatallal.

Gratulálunk!

 2016.11.27.

Versenyeredmények


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (Alkalmazás kategória, 7-8. korcsoport) 1. forduló,
132 pont (2. fordulóba jutott) Csató Balázs (7.B),
134 pont (2. fordulóba jutott) Fegyverneki Ádám (7.B),
137 pont (2. fordulóba jutott) Halász Dorka (7.B),
140 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (7.B) Felkészítő tanár: Takács Imre

140 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (7.B) Felkészítő tanár: Csató Endre, Takács Imre

188 pont (2. fordulóba jutott) Orosz Olivér (7.B) Felkészítő tanár: Csató Endre

(programozás kategória) 2. (regionális) forduló forduló,
68 pont (3. döntő fordulóba jutott) Pál DIána (10.H) Felkészítő tanár: Csató Endre, Takács Imre


Bolyai Matematika Csapatverseny (9. évfolyam emelt kategória) regionális forduló,
8. hely Antal Réka 9.B, Purgel Dóra 9.B, Fazekas Zsófia 9.B, Ivacs Laura 9.B ,
9. hely Bendicskó Laura 9.B,Bárczi Enikő Anna 9.B,Leskó Eszter 9.B,Magyar Kata 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Gulyás Tibor, Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(10. évfolyam emelt kategória) regionális forduló,
2. hely Szász Kristóf Róbert 10.H,Koós Gábor 10.H, Herpai Ádám 10.H,Kormos Gergely 10.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Győry Ákos

4. hely Gyulai Márton 10.C, Bodgál Attila 10.C,Sándor Boglárka 10.C,Révész János 10.C,
8. hely Tóth Petra 10.C,Ajtai Boglárka 10.C, Orbán Balázs 10.C, Csáki Bence 10.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Fejér Szabolcs

(11. évfolyam emelt kategória) regionális forduló,
1. hely, és országos döntőbe jutottak Debreczeni Ákos 11.H, Gáspár Attila 11.H, Tóth Tamás 11.H, Soós Gergő 11.H Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Győry Ákos

(11. évfolyam normál kategória) regionális forduló,
9. hely Sajgó Mátyás 11.D, Kiss Gábor 11.D, Vígh Roland 11.D, Hudi Máté 11.D Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

(12. évfolyam emelt kategória) regionális forduló,
3. hely Bodolai Előd 12.H, Boros Bence 12.H, Tenkely Levente 12.C, Tóth Miklós 12.H,
9. hely Kozák Dániel Gyula 12.H, Kertész Attila 12.H, Szabadfalvi Dániel 12.H, Csendi Balázs 12.H Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos


informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny   (I. alkalmazás kategória)
második fordulóba jutott Lencsés Ádám 12.C Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre

második fordulóba jutott Robotka Adrián 11.C Felkészítő tanár: Takács Imre


MATEGYE Megyei Matematikaverseny megyei forduló,
1. hely Révész Máté 7.B,
4. hely Szász Csenge 7.B,
6. hely Marsalkó Petra 7.B,
12. hely Tárkányi Ákos 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina

(8. évfolyam) megyei forduló,
1. hely Győrffi Ádám György 8.B,
5. hely Keresztesi Áron Zsombor 8.B,
7. hely Koleszár Kristóf 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó


történelem OKTV
második fordulóba jutott Csendi Balázs 12.H Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

magyar nyelv második fordulóba jutott Martos Letícia 11.C Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

biológia (I. kategória)
második fordulóba jutott Major Ábel 12.H Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

kémia második fordulóba jutott Major Ábel 12.H Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit, Endrész Gyöngyi

második fordulóba jutott Novák Márk 12.C Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi, Szepesiné Medve Judit

fizika második fordulóba jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Pál Mihály

biológia második fordulóba jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

kémia második fordulóba jutott Tulipán Levente Zsolt 12.C Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi, Szepesiné Medve Judit

biológia (II. kategória)
második fordulóba jutott Zakár Adrienn 11.D Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

fizika második fordulóba jutott Bodolai Előd 12.H Felkészítő tanár: Kovács Benedek

második fordulóba jutott Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Kovács Benedek, Bíró István

kémia második fordulóba jutott Kiss Gábor 11.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

biológia második fordulóba jutott Korpás Kristóf 12.B Felkészítő tanár: Rémiás Ferenc

fizika második fordulóba jutott Lukács Miklós Ágoston 12.C Felkészítő tanár: Kovács Benedek

kémia második fordulóba jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

fizika második fordulóba jutott Tompa Tamás Lajos 12.C Felkészítő tanár: Kovács Benedek, Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória)
második fordulóba jutott Lencsés Ádám 12.C Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre


informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny   (II. programozás kategória)
második fordulóba jutott Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (országos, csapat, 11-13. osztály kategória ) regionális forduló,
országos 1. hely (döntőbe jutottak) Gáspár Attila (11.h), Pál Diána (10.h), Robotka István Adrián (11.c),
(országos, csapat, 11-13. osztály kategória) regionális forduló,
országos 3-4. hely (döntőbe jutottak) Bagány Viktor (12.E), Lencsés Ádám (12.C), Sillinger Péter (12.H) Felkészítő tanár: Csató Endre, Takács Imre


Gratulálunk!

Gratulálunk!